Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Викопіювання та план земельної ділянки

Земельна ділянка вимагає не тільки великих вкладень праці та грошей в процесі її використання, а й на стадії оформлення документів. Щоб зібрати потрібний повний пакет документації для впорядкування справ з землеустрою, необхідно провести ряд процедур геодезичного характеру, а також розробити багато різних текстових та графічних документів, що стосуються земельної ділянки. Одними з розповсюджених документів, що знадобляться власникові території, виступають викопіювання та план земельної ділянки.

Викопіювання являє собою графічне розташування земельної ділянки відносно населеного пункту, в якому вона знаходиться. Окрім населеного пункту орієнтирами виступають такі важливі елементи, як водні об’єкти, лінії електропостачання, теплотраси, водогони, каналізаційні лінії та інші ключові ділянки. Викопіювання може знадобитися в декількох випадках. По-перше, це задоволення потреб будівництва на даній ділянці. Для того, щоб розробити досконалий, правильний проект, треба мати  подібний документ. По-друге, викопіювання потрібне не тільки для проектування, але й для отримання дозволу на будівництво у відповідній архітектурній установі. І по-третє, подібний графічний елемент стає невід’ємною частиною документації для підключення до деяких систем комунікацій, зокрема, до електромережі.

Як вже стало зрозуміло, викопіювання – це часткове копіювання топографічного плану відповідної місцевості. До документу потрапляє та частина, що передає інформацію про вашу земельну ділянку, а також суміжні володіння. І хоча у масштабах відображення та кількості елементів викопіювання та сам план відрізняються один від одного, але у тій частині, що в них співпадає, вони повинні буди ідентичними. Викопіювання має повністю відповідати оригінальному документу.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Викопіювання із плану населеного пункту щодо окремої земельної ділянки розташованої навколо якогось будинку, вулиці, в місті і план земельної даілянки в масштабі 1:2000 або 1:500 з визначенням орієнтовних границь земельної ділянки дуже актуальні. Ці масштаби розповсюджені і серед інших графічних документів, які є наслідком геодезичних процедур.

Зокрема, співвідношення 1:500 і 1:2000 активно застосовуються для складання планів земельних ділянок. Якщо викопіювання передає частину великого топографічного плану місцевості, то окремо розробляється ще й план земельної ділянки. Він містить повні характеристики тієї ділянки, яка досліджується. На цей графічний елемент мають бути нанесені всі будівлі, комунікаційні системи, водні об’єкти, які розташовані на даній ділянці. Їх розташування неможливо без урахування особливостей рельєфу, який також відображається на планові.

Як вже зазначалося, план земельної ділянки може бути виконаний у двох різних масштабах. Якщо мова йде про забудівлю земельної ділянки, оформлення проектної документації, то частіше за все використовується масштаб 1:500. Це досить крупне співвідношення, що дозволяє передати всі деталі території. Однак у ряді випадків потрібний дещо дрібніший масштаб – 1:2000. Особливо актуальним він стає, коли мова йде про достатньо велику площу ділянки або про роботи на промислових об’єктах.

Однак незалежно від того, який масштаб обирають спеціалісти для розробки плану земельної ділянки, щоб його зробити достовірним, точним, треба попередньо провести топографічну зйомку цієї території. Тільки за даними, отриманими під час знімання за допомогою геодезичних приладів, можна скласти дійсно точний та детальний план. А допоможуть в цьому спеціалісти нашої компанії.

Коментарі та запитання:


Костянтин
Доброго дня,
який порядок отримання геодезічного плану зем. ділянки, вартість?
Може замовити особа, інша ніж власник 
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Костянтин! Так, може замовити не обовязково власник. У вартість входить виїзд фахівців на ділянку, проведення геодезичних вимірювань, камеральна обробка отриманих даних, складання топографічного плану ділянки в масштабі 1:500. Для визначення вартості необхідний контур ділянки.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення