Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Визначення меж ділянки

Найголовніша характеристика будь-якої земельної ділянки – це її межі та розмір. Саме від цих параметрів залежить вартість ділянки. І саме ці показники стають предметами суперечок між сусідами. Щоб уникнути неприємних та конфліктних ситуацій, необхідно провести просту, але важливу процедуру визначення меж ділянки. Такі конфлікти виникають тоді, коли земельна ділянка не оформлена належним чином – тобто не має кадастрового плану, номеру, а також акту узгодження між сторонами меж.

Визначення меж ділянки

Однак суперечки з сусідами – не єдина причина, яка потребує проведення подібної процедури. Визначення меж земельної ділянки також необхідно для оформлення належним чином кадастрової документації, та при створенні огороджувальних споруд.

Визначення меж ділянки – достатньо проста процедура і швидка порівняно з іншими геодезичними роботами. Але це тільки на перший погляд. Вона вимагає максимальної точності результатів, бо навіть найменша помилка може призвести до розгортання конфлікту між власниками суміжних територій. Для того, щоб результати відповідали дійсності, перед тим як проводити роботи на ділянці, інженеру треба ретельно підготуватися. В першу чергу стадія підготовки вимагає вивчення геодезичних матеріалів, що стосуються цієї ділянки, а також  документів із землеустрою. Коли спеціаліст ознайомиться зі всіма матеріалами, можна переходити і до польових робіт на самій ділянці. Визначення меж відбувається за допомогою геодезичних приладів. Саме вони роблять показники точними.

Наступна стадія – узгодження визначених меж із сусідами. Це найважливіший та іноді й найскладніший етап всього процесу. У відповідний акт узгодження треба внести відомості про всіх власників сусідніх земель. Потрібно, щоб кожен з них поставив свій підпис у ньому. Це є обов’язковою умовою.

Вартість винесення меж від 1 900 грн за ділянку

Однак бувають випадки, коли хтось із сусідів відмовляється підписувати документи. Найчастіше це пов’язано з тим, що після визначення меж його ділянка стала трохи меншою, або, наприклад, неправильно був встановлений паркан. Тоді замовникові послуг нічого не залишається, як звернутися до суду з позовом проти цього сусіда. Бо акт визначення меж є важливим документом, який вам ще знадобиться при подальшому оформленні документів кадастрового характеру.

Встановлення меж ділянки прямим чином пов’язане з межовими знаками. Саме ними закріплюються ключові точки всіх кутів на ділянці. Межові знаки встановлюються в тому випадку, коли земля не має ніяких огороджувальних споруд або не розмежовується природними об’єктами – водоймищами чи зеленими насадженнями. Ці знаки мають форму стовпчиків, що міцно та надійно закріплюються в землі. Будь-яке зміщення, пошкодження чи зникнення одного із знаків призведе до того, що потрібно буде проводити процедуру встановлення меж заново. Цей процес також супроводжується складанням Акту про передачу на зберігання відповідної кількості знаків із індивідуальними номерами. Адже кожен межовий знак, що встановлений на будь-якій ділянці незалежно від регіону та населеного пункту по всій країні, має свій персональний номер.

Процедуру визначення меж можна пройти двома шляхами – швидким та довгим. Можна звернутися до державних земельних органів та чекати на свою чергу та візит інженера. Але є й короткий шлях – звернутися до компанії “Гільдія Інжиніринг”. Наша компанія є ліцензованою та має всі належні документи, що дозволяють проводити подібні процедури і оформлювати офіційні акти за їх результатами.  

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення