Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Встановлення меж ділянки

Межі земельної ділянки – поняття неоднозначне. З одного боку вони мають бути точними, чітко позначеними. Але з іншого боку межі земельної ділянки викликають багато суперечок. Вважаючи на таке спірне поняття, в будь-якому випадку потрібне встановлення меж.

Встановлення меж ділянки

Межею в землеустрої називаються ті лінії, що розділяють між собою земельні ділянки. Сукупність цих ліній створюють замкнену систему. По цим лініям найчастіше земельні ділянки відмежовуються одна від одної парканами, деревами, кущами чи іншими огорожами.

Щоб користуватися земельною ділянкою на законних підставах потрібно дотримуватися правил межування. Дізнатися про правильні межі можливо тільки в ході процедури їх встановлення.

Дана робота проводиться інженерами і обов’язково на підставі певних документів із землеустрою. В залежності від ситуації документи можуть різнитися. Так, якщо до моменту проведення процедури на ділянці вже виконувалися роботи для складання технічної документації із землеустрою, але не встановлювалися межі, то за основу беруться саме ці технічні матеріали. А коли мова йде про об’єднання дільниць чи, навпаки, їх розділ, то треба спиратися на проектні матеріали. Якщо ніяких документів із землеустрою у власника ще не має, то процедура встановлення меж земельної ділянки входить в комплекс робіт по створенню пакету технічних матеріалів із землеустрою.

Вартість винесення меж від 1 900 грн за ділянку

Процедура встановлення меж ділянки супроводжується закріпленням межових знаків. Це спеціальна позначка у вигляді стовпчика, що має індивідуальний номер а закріплюється на поворотних точках ділянки. Межові знаки встановлюються не завжди. Є декілька ситуацій-вийнятків, коли ці стовпчики не потрібні. Наприклад, якщо на лінії розмежовування вже встановлені знаки, або якщо на межі вже є огороджувальні об’єкти – паркани, лісосмуги, водоймища. Існує ще один випадок, коли є заборона на проведення земельних робіт чи закріплення знаків неможливо по причинам природного характеру. В такому випадку поворотні точки відмічаються не стовпчиками, а маркуються фарбою.

Межові знаки  закріплюються таким чином, щоб вони не заважали рухові людей чи транспорту, були непорушними та міцно трималися на своїх місцях. Зрушення знаку з місця свідчить про невідповідність дійсної ситуації відомостям, зазначеним в документах.

Обов’язковою умовою для виконання процедури встановлення меж земельної ділянки є присутність самого власника землі та власників суміжних територій. Це необхідно, щоб провести етап узгодження меж. Без цієї стадії вся процедура вважається недійсною. Адже в результаті роботи складається Акт встановлення меж земельної ділянки та їх узгодження. Цей Акт мають підписати всі зацікавлені особи – тобто власники всіх суміжних земельних ділянок. Якщо хтось із сусідів не згоден з результатами процедури і відмовляється підписувати документ, замовник роботи має право звернутися до суду.

Іншим документом, що також складається за результатами встановлення меж, є Акт прийому-передачі межових знаків. Він розробляється, якщо був факт закріплення поворотних точок цими знаками. В документові треба вказати кожен індивідуальний номер знака, який привласнюється йому.

Встановлення меж земельної ділянки має проводитися виключно інженерами-геодезистами, в яких є дозволи на ці роботи. Краще звертатися до авторитетних компаній, що давно існують та пропонують свої послуги на геодезичному ринку. В них всі спеціалісти є сертифікованими та досвідченими у справах землеустрою. Саме такою є компанія “Гільдія Інжиніринг”.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення