Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Висотне нівелювання

Геодезичні роботи – це цілий комплекс заходів, які сприяють точному визначенню координат, розмірів та відстаней. Топографо-геодезичні розрахунки не обходяться без нівелювання, що є визначенням найвищих точок земної поверхні на заданій ділянці, а також аналіз осідання побудов у майбутньому. Тобто, висотне нівелювання – це обчислення розташування побудови стосовно земної поверхні та проектне визначення максимально допустимих показників під час будівництва.

Вартість нівелювання від 5 500 грн за 100 погонних метрів

Висотне нівелювання

Спеціалісти з геодезії повинні розрахувати висоту споруди стосовно обраної точки земної поверхні, визначити безпечність побудови і врахувати усі фактори, котрі в майбутньому можуть впливати на стабільність конструкції і її безпечність для навколишніх побудов. Висотне нівелювання може здійснюватися наступними методами:

  1. Геометричне нівелювання. Виміри відстаней між спорудою і земною поверхнею здійснюються за допомогою спеціального прилада - нівеліра, або дощечок с відмітками. В залежності між масштабності конструкції або від її географічного положення, висотне нівелювання даним методом може виконуватись з кількох точок. Варто зауважити, що геодезичні роботи такого типу дуже важливі  під час монтажних робіт, а також у процесі складання плану майбутньої побудови та розрахунку її параметрів.
  2. Тригонометричне нівелювання допомагає визначити пропорції побудови у більш складних інженерних конструкціях. Як правило, висотне нівелювання тригонометричного типу здійснюється за допомогою теодоліта. Вираховуються максимально допустимі розміри об’єктів і їх відхилення від норми. Без геодезичних робіт нівелювання такого виду майже неможливі прорахування та побудова складних архітектурних конструкцій та проведення монтажних робіт на високому рівні.
  3. Гідростатичне нівелювання завжди залежить від води. Нівелювання такого типу має за основу сполучені ємкості з водою, рівень яких при правильних підрахунках завжди має бути рівним. За допомогою цього методу геодезисти мають змогу не лише перевірити цілісність і правильне розташування побудови, а й можливі зміни поверхні під дією підземних течій.
  4. Барометричне висотне нівелювання користується показниками тиску та вологості повітря і за допомогою обчислень визначає максимально допустиму висоту споруди, її вигідне розташування та можливі відхилення від норми. Цей метод часто застосовують під час проектування лінійних побудов або під час проведення монтажних робіт складного типу.
  5. Автоматичний спосіб висотного нівелювання – це замір рівня місцевості та побудови шляхом використання автоматичних висотомірів. Вони бувають декількох типів і допомагають вирахувати максимально допустиму висоту споруди, її параметри та ймовірні зміни ландшафту, які треба враховувати під час проектування та проведення монтажних робіт.

Після проведення будь-яких геодезичних розрахунків та висотного нівелювання, замовник отримує технічний проект майбутньої побудови. В технічному проекті має міститись інформація щодо максимально допустимих параметрів побудови, технології конструювання, матеріальної бази та спорядження.

Важливим документом, що в майбутньому використовується під час монтажних робіт, є карта з нанесеними лініями нівелювання. Такі карти можуть бути декількох масштабів різної складності, що враховують не лише план та розрахунки майбутнього будівництва, а також навколишні території з автомобільними шляхами, спорудами та побудовами.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення