Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Винесення меж ділянки в натуру

Винос ділянки в натуру – на перший погляд це проста і швидка процедура. Проте так тільки здається на перший погляд людині, яка далека від землевпорядних робіт. А ось фахівці, що мають досвід і кваліфікацію в таких питаннях, одразу скажуть вам про те, що це досить трудомістка процедура. І навіть наявність у замовника всіх правовстановлюючих документів та кадастрового номера не завжди дає гарантію, що робота буде виконана так швидко, як би цього хотів власник ділянки.

Винесення меж ділянки в натуру

У кожного замовника виникає закономірне питання – у чому складність цієї процедури? Вся справа в координатах, вірніше, в їх встановленні. Якщо на руках у власника є кадастровий номер, то робота з визначення координат значно полегшується. Проте їх все одно потрібно встановлювати.

Винесення меж ділянки в натуру – справа відповідальна. І в цьому полягає ще одна причина складності даної роботи. Адже потрібно встановити координати і межі гранично точно, щоб ні у замовника послуги, ні у власників суміжних територій не виникло претензій щодо помилковості розташування кордонів. Адже на підставі цих даних відбувається межування ділянок. А в деяких випадках межі, встановлені інженерами-геодезистами, виступають головним доказом правоти тієї чи іншої сторони в судових розглядах з приводу поділу територій.

Вартість винесення меж від 1 900 грн за ділянку

Для того щоб підвищити оперативність і точність проведених робіт, фахівцями компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг” використовується професійне геодезичне обладнання. Електронні тахеометри, а також приймачі навігації дозволяють скоротити ступінь похибки і підвищити точність аж до 2 см. Наявність такого обладнання дозволяє нашим фахівцям скоротити терміни проведення робіт до одного дня, якщо у замовника послуги є всі необхідні документи на руках.

Деякі свідомі і відповідальні замовники звертаються за допомогою ще до того, як стали власниками ділянки. Вони хочуть з'ясувати точність меж, зазначених у документах перед купівлею землі. Це дуже правильний підхід, який допоможе уникнути неприємних ситуацій в подальшому.

Винос ділянки в натуру – це не тільки встановлення меж за координатами, але і закріплення цих меж межовими знаками. Тобто ключові точки виносяться в натуру цими знаками. Знаки являють собою не що інше, як залізні або бетонні кілочки, міцно закріплені в землю на всіх поворотних точках кутів. Кожен з знаків має свій індивідуальний номер, який заноситься в Акт передачі-приймання на зберігання межових знаків. Цей документ складається геодезистами по закінченні проведення робіт.

Межові знаки повинні берегтися землевласником. Адже одна з основних причин виконання процедури винесення – це втрата межових знаків, які були встановлені раніше. Зсув або повна втрата одного або всіх кілочок призводить до спотворення реальних кордонів.

Винос ділянки в натуру і межові знаки допоможуть власникові ділянки правильно встановити паркани кордонів своєї території. А в деяких випадках забивання кілочок не вимагається, якщо на ділянці на тих координатах, які встановили геодезисти, вже проходить лінія розмежування, обгороджена парканом, смугою зелених насаджень, водоймою, дорогою чи іншим об'єктом.

Крім Акта передачі-прийому фахівці складають і Акт встановлення меж ділянки на місцевості, в якому повинні розписатися всі сусіди, з якими обов'язково узгоджуються ці дані.  

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення