Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Винос меж земельної ділянки в натуру

Винос меж земельної ділянки в натуру – це фіксація всіх поворотних точок кутів на певній території. Кордони не просто виносяться на місцевість, але і закріплюються межовими знаками. Поняття межового знака невідривно пов'язане з даною процедурою. Це знак спеціального зразка, який і закріплює кожну з винесених точок.

Винос меж земельної ділянки в натуру

З межевым знаком пов'язане одне протиріччя. Полягає воно в тому, що згідно з визначенням цей знак повинен бути відповідного зразка, який затверджений державними органами. Однак на практиці в законі нічого не сказано про те, якими вони повинні бути, і кожна геодезична компанія працює зі своїм варіантом кілочок. Часто це бувають ті стовпчики, якими володіє замовник процедури.

Хоч винесення меж в натуру називають найважливішою землевпорядною процедурою, проводиться вона вже після того, як виконана кадастрова зйомка, отриманий номер і складена вся технічна документація на цю земельну ділянку.

Існує кілька найпоширеніших ситуацій, коли обов'язково потрібно винесення меж ділянки. В першу чергу, це виконання якихось активних дій з територією – зміна цільового призначення ділянки, будівельні роботи по зведенню будівлі або встановлення огорожі. Другим важливим випадком є продаж землі, її дарування, обмін або здача в оренду.  

Вартість винесення меж від 1 900 грн за ділянку

У деяких випадках може знадобитися повторне проведення процедури, яка називається уточненням меж. Цей різновид застосовується в тому разі, якщо на земельній ділянці вже проводилося винесення меж ділянки в натуру, але з часом документи про це були загублені або щось сталося з межовими знаками – вони змістилися або були пошкоджені. А найскладнішою ситуацією є спір стосовно кордонів території між власниками суміжних наділів. В цьому випадку така процедура дає можливість вичерпати конфлікт внести ясність.

Як і будь-яка геодезична робота, винос меж земельної ділянки має свій алгоритм дій, дотримуючись яких, фахівці компанії “Гільдія Інжиніринг” досягають дійсно точних результатів. Як тільки надходить звернення від власника землі до нас в компанію, фахівці починають виконувати підготовку, яка полягає у повному ознайомленні з матеріалами, що стосуються даної території. Коли подібне знайомство відбулося, і є вся необхідна інформація, можна переходити до польових робіт. Їх наші геодезисти проводять продуктивно і, одночасно, оперативно. Точки визначаються за допомогою електронного тахеометра. Ключові точки, які фіксує прилад, відразу ж закріплюються межовими знаками мінімум через кожен метр. Винос меж завершується складанням Акта про перенесення меж земельної ділянки в натуру. А якщо встановлювалися і знаки, то потрібен ще один Акт прийому–передачі у користування межових знаків.

Не варто думати, що це проста процедура. Такою вона здається тільки на перший погляд. Тому побутовий метод вимірювань за допомогою стандартної рулетки або лінійки  абсолютно не підходить. Відомості, отримані таким економним, але неефективним способом, будуть неточними, спотвореними. Та й самостійне проведення процедури буде без належного чину заповнених документів. Тільки застосування GPS-навігації та цифрових тахеометрів дає можливість отримати всі потрібні дані гранично точно. І в цьому вам допоможуть майстри “Гільдія Інжиніринг”, що працюють на підставі всіх дозволів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення