Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Вивірка прокатних станів

Виконання вимірювань на заводах, в цехах - складова частина професії “геодезист”. Для виготовлення листової сталі різної товщини, прокату різного профілю потрібні прокатні стани. Вивірка прокатних станів відбувається як під час установки, так і при реконструкції або модернізації станів. Під час реконструкції фундаменти зміцнюються, зношені частини обладнання змінюються на нові. Ця складна робота може тривати півтора місяці.

Вивірка прокатних станів

У тісній співпраці проектувальників і геодезистів створюються 3D моделі окремих частин прокатного стану. Створення такої моделі за допомогою методу тривимірних лазерних вимірювань дозволяє здійснити проектне рішення по реконструкції стану і вибудувати чітку послідовність всього процесу монтажу.

Прокатні стани, в залежності від асортименту продукції, бувають різних розмірів. Лінія виробництва листової сталі складається з декількох чорнових і чистових клітей, що подають і поворотних механізмів, установок очищення від шламу, холодильника, ножиць. Щоб робота йшла злагоджено, лист оброблюваної сталі рухався безперебійно від одного пристрою до іншого, і не було браку, всі частини величезної лінії вибудовують в точній відповідності з проектом. Для цього під час встановлення обладнання відбувається вивіряння прокатних станів.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Прокатні стани монтують на фундаментах, які готують заздалегідь. Параметри їх перевіряють. На фундаментах закріплюють репера і плашки, що застосовуються для вивірки. Готують геодезичне обгрунтування. Виконується геодезична зйомка прокатних станів, яка визначає величини відхилень фактичних фундаментів від проектних. Встановлені допуски не повинні перевищуватися. Потім встановлюють устаткування, що монтується на металеві підкладки, які згодом залишаться під ним і будуть забезпечувати додаткову міцність основи, або на домкрати, віддалені після фіксації обладнання.

Розбивка осей прокатних станів виконується в двох напрямках: поздовжньому і поперечному. За головні осі приймають вісь прокатного стану і деякі поперечні осі. Неточне розбивання основних осей може призвести до нерівного положення валків, що закінчиться випуском бракованої продукції.

Під час вивірення перевіряють стан обладнання в плані і по висоті. Домкратами або зменшенням або збільшенням товщини підкладок домагаються потрібного положення установки. Розбивка осей прокатних станів робиться для виконання вивірки в плані. Перевіряється висотне положення базових поверхонь, планове положення численних частин, горизонтальність установок. Геодезична зйомка прокатних станів показує точність відповідності положення окремих частин лінії відносно один одного і в цілому проекту.

Поряд із традиційними нівеліром і теодолітом для підвищення точності і прискорення процесу можуть бути використані тахеометри і лазерні системи.

Весь процес вивірки визначено у нормативних документах, встановлені максимальні величини відхилень вимірюваних параметрів. Інженери-геодезисти фірми ТОВ “Гільдія Інжиніринг” відмінно знають весь процес виконання вивірки і мають досвід, що дозволяє їм вигідно відрізнятися від інших виконавців. Фірма має необхідне обладнання та програмне забезпечення, що дозволяє працювати як з паперовими кресленнями, так і з 3D моделями. Вивірка прокатних станів, виконана нашою фірмою, дозволить довго випускати продукцію високої якості. При необхідності геодезисти фірми здійснять контроль за осіданням фундаментів під час експлуатації стану і перевірять стан обладнання після ремонту.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення