Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Визначення площі земельної ділянки

Визначення площі земельної ділянки є найбільш суттєвим заходом в геодезії, без якого неможливо уявити правильне функціонування земельного кадастру. Потреби, що викликали необхідність виміру площі ділянки, можуть бути різними. Власник землі має намір вивчити природні багатства, що містяться в ґрунті або ж побудувати на ділянці оселю. У будь якому випадку виникає необхідність виміряти площу ділянки, аби точно розрахувати план майбутньої побудови. На сьогодні існує три способи визначення площі земельної ділянки.  

Визначення площі земельної ділянки

Методи та способи визначення площі

  1. Аналітичний метод визначення допомагає виміряти площу земельної ділянки шляхом виміру кутів та сторін. Якщо ділянка надто велика, то її можна поділити на декілька квадратів, які називають полігонами.  
  2. Графічний метод має топографічне підґрунтя. Основою таких вимірів є карта, на якій з використанням масштабу і проводяться виміри ділянки або полігонів, з яких вона складається.
  3. Механічний спосіб є більш сучасним та ефективним. Визначення площі земельної ділянки відбувається шляхом застосування допоміжних приладів і пристроїв.

Трапляється, що для правильних вимірів площі ділянки використовують усі три методи одночасно, комбінуючи засоби аби досягнути максимально точного результату. Площу ділянки також можна розрахувати на комп’ютері, сформувавши цифрову модель місцевості та вирахувавши всі необхідні показники.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по геодезії для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Отже, підсумовуючи, можна сказати, що аналітичний спосіб визначення площі земельної ділянки опирається на географічні показники, графічний опирається на геометрію, а механічний більше залежить від технічного облаштування та електронних машин. В будь-якому випадку усі три методи вкупі або окремо один від одного допомагають вирахувати площу місцевості та забезпечити функціонування земельного кадастру.

Як здійснюється визначення площі земельної ділянки

У процесі здійснення геодезичних вимірів найчастіше використовують прилад планіметр. Він буває механічним, або ж електронним. Важливо знати, що електронний планіметр є більш ефективним, оскільки він має здатність не тільки відмічати розміри ділянки, але й залишати координати в пам’яті, а також підтримувати зв'язок з комп’ютером, що на сьогоднішній день відіграє одну з найважливіших ролей.

Найбільш прогресивним методом можна вважати використання супутникових сигналів для точного визначення координат конструкції. Для цього на кутах необхідної місцевості розташовують супутникові приймачі, які координують датчики супутника та сигналізують про розміри площі полігона.

Визначення площі земельної ділянки може також відбуватись шляхом застосування ізольованого способу. Геодезист має залишати на певних частинах території зарубки, які в кінцевому варіанті складають загальну картину і допомагають розрахувати точний розмір ділянки. Зарубки використовують під час повного виміру території, або при діленні на полігони.

Определение площади земельного участка

Графічний метод найчастіше використовується геодезистами, оскільки не вимагає великої кількості обладнання і допомагає швидко визначити площу території. Розбиття землі на геометричні фігури (полігони або трикутники) і застосування формул – оптимальний варіант швидкого розрахунку площі ділянки.

Варто зауважити, що вказаний метод визначення площі земельної ділянки не є настільки точним, як, наприклад, аналітичний або механічний. Повторюючи процедуру вирахування показників, ви відзначите, шо кожного разу ваші данні відрізняються на кілька одиниць. Причина таких відхилень полягає в особливостях поверхні та місцевості, площу якої ви намагаєтесь вирахувати.

В залежності від типу місцевості та топографічних особливостей спеціаліст з геодезії має вірно вирішити який метод буде найбільш діючим та допоможе отримати максимально точні данні щодо площі поверхні.

Коментарі та запитання:


Володя
Цікавить яка ціна обрахунку площі сільськогосподарського поля?
Держ акт без кадастра, 122 га Орієнтовна площа поля
Відстань від міста 16 км
за який час можете виконати? Які умови по роботі з держ підприємством?

Гильдия Инжиниринг
Орієнтовна ціна 9000 грн. З державним підприємством працюємо на тих же умовах що і з приватними, за договором.

Євген
Доброго дня. Мені потрібно земельну ділянку вимірять, пай - 12 га. Улянський район, Черкаська область. Скільки коштує?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Максим. Для визначення площі земельної ділянки, буде необхідний кадастровий номер ділянки. Орієнтовна вартість складає 4000 грн. Після отримання даних по кадастровому номеру, через 3-4 дня фахівці виїжджають на об'єкт і проводять роботи.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення