Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Тріщини в стінах будинку: небезпека, причини, способи усунення

На жаль, тріщини в стінах будинку - це типова проблема наших багатоповерхівок і приватних будинків. Найпоширеніші причини появи тріщини в стінах:

  1. будівельні матеріали сумнівної якості - тріщини з'являються, як правило, в міжсезоння під час температурних перепадів, низькоактивні тріщини;
  2. порушення проектних норм будівельною бригадою, неправильна кладка - як правило, тріщина з'являється відразу ж після початку експлуатації будівлі;
  3. відсутність попередніх геологічних досліджень платформи і геодезії ділянки перед будівництвом - тріщина активна, аж до аварійного стану будівлі;
  4. будівництво по сусідству з будинком тяжчого об'єкту.

За статистикою, найчастіше під час реконструкції на етапі аналізу стану об'єкта і архіву по цьому об'єкту стикаються з третім пунктом, тобто відсутністю попередніх геологічних досліджень платформи і геодезії ділянки перед будівництвом. На другому місці затишно розташувалися факти порушення проектних норм будівельною бригадою і незаконне будівництво поруч, тут вже питання необхідно ставити підрядникам.

Почесне третє займають сумнівні будівельні матеріали і неправильна кладка, яка може бути наслідком використання будматеріалів неналежної якості, наприклад б / у, або недоречна перевага від забудовника піску на шкоду цементу.

Якщо розглядати всі ці причини в контексті простоти їх вирішення, то найлегше впоратися з дефектами в викладенні стін. Набагато важче боротися з наслідками неякісної установки фундаменту, і зовсім важко відновити будівлю, що намагалися побудувати без попередніх досліджень з геології і геодезії.

У чому небезпека виникнення тріщини в будинку

Основна небезпека виникнення тріщини в будинку полягає в тому, що тріщина тільки в двох з десяти випадків залишається стабільною. В інших восьми варіантах тріщина повільно, але невпинно росте і без реконструкції в кінцевому підсумку призводить до передаварійного, а потім і до аварійного стану будинку.

Стабільний стан тріщини в стіні зберігає найчастіше, якщо вона з'явилася в перші п'ять років експлуатації будинку. Це так звані органічні тріщини, які виникають після осідання будинку. Але навіть такі тріщини можна попередити, якщо перед проектуванням провести геологічне сканування ґрунту під майбутнім фундаментом і, використовуючи буріння свердловин, проаналізувати ґрунт в лабораторіях.

Як попередити тріщину в стіні будинку

Найлогічнішим способом попередження тріщини в стіні будуть комплексні геологія і геодезія перед проектуванням конструкції. Отримавши детальну інформацію про структуру ґрунту, інженер-проектувальник зможе підібрати такий тип фундаменту, який забезпечить максимально однорідну усадку.

Практично завжди будівля піддається усадці, за винятком тих варіантів, коли її сумарна маса менше за масу вилученого з котловану ґрунту перед установкою фундаменту. Тріщини при однорідній усадці не утворюються, оскільки відсутні перекоси.

Після того, як буде проведена геоекспертиза, щоб тріщина не загрожували стінам, проект слід довірити досвідченому інженерові. Адже навіть найменші цифрові коливання - привід доповнити проект або прибрати з нього деякі пункти.

Увага! Не існує типових проектів і типових алгоритмів будробіт! Навіть під час будівництва стандартного будинку в проект вносяться корективи, які диктуються станом конкретної ділянки. При недотриманні цього правила тріщина в стіні - найпростіше наслідок, який може трапитися.

Наступною і останньою причиною виникнення тріщини є некомпетентність будівельної бригади або бажання бригадира заощадити на якості матеріалу. Щоб цього не сталося і після півроку експлуатації стіни не прикрасили тріщини, потрібно замовляти геодезичний контроль об'єкта від сторонньої організації.

Геодезія в процесі будівництва - дуже дієвий метод усунення небезпеки тріщини методом активування опції «совість» у будівельної бригади.

Способи усунення тріщини в стіні будинку

Тріщину в стіні будинку усунути можна самостійно або за допомогою профпослуг. Самостійно усуваються тріщини, що проявили стабільність протягом року спостережень. Спостереження за тріщиною проводиться за допомогою точних обмірів параметрів тріщини раз на місяць протягом 1 року.

Якщо Ви не можете дозволити собі цілий рік милуватися тріщиною і насолоджуватися холодом і спекою, що рясно просочуються через тріщину всередину будівлі, є ще один метод. Геодезія для реконструкції - це найефективніший спосіб зрозуміти причину появи тріщини, активність тріщини і, найголовніше, способи її усунення.

У деяких варіантах для усунення тріщини буде досить замазати її спеціальними розчинами. А в деяких, і це набагато складніші варіанти, для усунення тріщини потрібно реконструювати повністю фундамент і зміцнити спеціально стяжкою стіни будівлі. Тільки таким чином в будівлях з неправильним проектуванням або неправильним фундаментом можна зупинити тріщину і поліпшити експлуатаційний прогноз конструкції.