Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Тріщини у фундаментах, стінах будинку: небезпека, причини, способи усунення

На жаль, тріщини у фундаментах, стінах будинку - це типова проблема наших в приватному домостоітельстве. Найпоширеніші причини появи тріщин в стінах:

  1. Відсутність геологічних досліджень і геодезії ділянки перед будівництвом - тріщина активна, аж до аварійного стану будівлі. Суглинки бувають просадними і даний тип фундаменту не підходить. Фундамент будинку продавлює 6-8 метрів грунту і може дати усадку до 30 сантиметрів;
  2. Часто така проблема вознікат коли роблять фундамент і залишають на зиму без прігруженія стінами і коробкою;
  3. Коли заливають при жаркій і сонячній погоді, то необхідно проливати водою;
  4. Будівельні матеріали сумнівної якості - тріщини з'являються, як правило, в міжсезоння під час температурних перепадів, такі тріщини мають низькою активністю;
  5. Порушення проектних норм будівельною бригадою, неправильна кладка - як правило, тріщина з'являється відразу ж після початку експлуатації будівлі;
  6. Будівництво по сусідству з будинків тяжчого об'єкта, або спирання двох будівель йдуть на 1 фундамент.

причини тріщин в бетоні

За статистикою, найчастіше під час реконструкції на етапі аналізу стану об'єкта і архіву по цьому об'єкту стикаються з третім пунктом,   тобто відсутність попередніх геологічних досліджень платформою і геодезії ділянки перед будівництвом. На другому місці затишно розташувалися факт порушення проектних норм будівельною бригадою і незаконне будівництво поруч, тут вже питання необхідно ставити підрядникам.

Почесне третє займають сумнівні будівельні матеріали і неправильна кладка, яка може бути наслідком використання будматеріалів неналежної якості, наприклад   б / у, або зайва захопленість забудовника піском на шкоду цементу.

Якщо розглядати всі ці причини в контексті простоти їх вирішення, то найлегше впоратися з дефектами в викладенні стін. Набагато важче боротися з наслідками неякісної установки фундаменту, і зовсім важко відновити будівлю, яке намагалися побудувати без попередніх досліджень по геології і геодезії.

У чому небезпека виникнення тріщини в будинку

Основна небезпека виникнення тріщини в будинку полягає в тому, що тріщина тільки в двох з десяти випадків залишається стабільною. В інших восьми варіантах тріщина повільно, але вірно росте і без реконструкції в кінцевому підсумку призводить до передаварійному, а потім і до аварійного стану будинку.

Стабільний стан тріщина в стіні зберігає найчастіше, якщо вона з'явилася в перші п'ять років експлуатації будинку. Це так звані органічні тріщини, які виникають після осідання будинку. Але навіть такі тріщини можна попередити, якщо перед проектуванням провести геологічне сканування грунту під майбутнім фундаментом, використовуючи буріння свердловин , проаналізувати грунт в лабораторіях.

Як попередити тріщину в стіні будинку

Найлогічнішим способом попередження тріщини в стіні будуть комплексні геологія і геодезія перед проектуванням конструкції. Отримавши детальну інформацію про структуру ґрунту, інженер-проектувальник зможе підібрати такий тип фундаменту, який забезпечить максимально однорідну усадку.

Практично завжди будівля піддається усадки, за винятком тих варіантів, коли його сумарна маса менше маси вилученого з котловану грунту перед установкою фундаменту. Тріщини при однорідної усадки не утворюються, оскільки відсутні перекоси.

Після того, як буде проведена геоекспертіза, щоб тріщини не загрожували стінам, проект слід довірити досвідченому інженерові. Адже навіть найменші цифрові коливання - привід доповнити проект або прибрати з нього деякі пункти.

Увага! Не існує типових проектів і типових алгоритмів будробіт! Навіть під час будівництва стандартного будинку в проект вносяться корективи, які диктуються станом конкретної ділянки. При недотриманні цього правила тріщина в стіні - найпростіше наслідок, яке може трапитися.

Наступною і останньою причиною виникнення тріщин є некомпетентність будівельної бригади або бажання бригадира заощадити на якості матеріалу. Щоб цього не сталося і після півроку експлуатації стіни не прикрасили тріщини, потрібно замовляти геодезичний контроль об'єкта від сторонньої організації.

Геодезія в процесі будівництва - дуже дієвий метод усунення небезпеки тріщин методом актівіровкі опції «совість» у будівельної бригади.

Способи усунення тріщин в стіні будинку

Тріщину в стіні будинку усунути можна самостійно або за допомогою профуслуг. Самостійно усуваються тріщини, що проявили стабільність протягом року спостережень. Спостереження за тріщиною проводиться за допомогою точних обмірів параметрів тріщини раз на місяць протягом 1 року.

Якщо Ви не можете дозволити собі цілий рік милуватися тріщиною і насолоджуватися холодом і спекою, нещадно проникаючими через тріщину всередину будівлі, тобто ще один метод. Геодезія для реконструкції - це найефективніший спосіб зрозуміти причину появи тріщини, активність тріщини і, найголовніше, способи її усунення.

В деяких варіантах для усунення тріщини буде досить замазати її спеціальними розчинами. А в деяких, і це набагато складніші варіанти, для усунення тріщини потрібно реконструювати повністю фундамент і зміцнити спеціально стяжкою стіни будівлі. Тільки таким чином в будівлях з неправильним проектуванням або неправильним фундаментом можна зупинити тріщину і поліпшити експлуатаційний прогноз конструкції.

 

Комментарии и вопросы:


Ваши вопросы, замечания и пожелания Вы можете оставить здесь. Мы обязательно ответим на все Ваши обращения