Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топографічне викопіювання і ситуаційний план

З необхідністю виготовлення таких документів, як викопіювання і ситуаційний план, Ви можете зіткнутися при отриманні містобудівних обмежень і технічних умов для будівництва, а також коли спробуєте підключити нове або реконструйоване приміщення до мереж електропостачання, водопроводу, каналізації чи інших інженерних комунікацій. Звернувшись в компанію «Гільдія Інжиніринг», необхідні матеріали можна отримати в найкоротші терміни.

Для чого потрібне викопіювання і ситуаційний план.

Що являють собою викопіювання і ситуаційний план?

Топографічні креслення, іменовані викопіювання і ситуаційний план, відносяться до геодезичним матеріалами, які в комплексі інженерних вишукувань на земельній ділянці складають найпершими. Термін - «ситуаційний план» походить від слова - «ситуація», що позначає в геодезії сукупність природних і створених в результаті людської діяльності об'єктів, наявних в межах певної ділянки місцевості. А викопіювання - це невеликий план, отриманий шляхом зняття копії з частини топографічного плану, що охоплює велику територію. Зазвичай, основою для виготовлення викопіювання служить генеральний план населеного пункту або окремого його району (в великих містах).

Для чого необхідні викопіювання і ситуаційні плани?

Завдання даних геодезичних документів полягає в наочному відображенні:

 • географічного положення та обрисів земельної ділянки, на якому запланована будь-яка діяльність, що вимагає попереднього узгодження;
 • контурів проектованого або реконструюється інженерної споруди;
 • топографії ділянки (всіх елементів ситуації, що мають якийсь стосунок або можуть вплинути на умови проведення узгоджувати робіт);
 • інформації про територію, що прилягає до даній земельній ділянці (сусідні ділянки, вулиці, транспортна мережа, підземні і прокладені по поверхні землі інженерні комунікації);
 • основних особливостей рельєфу місцевості;
 • «Червоних ліній» та інших обмежень, що діють на зображеної території.

Повнота і детальність відображення об'єктів ситуації залежить від мети підготовлюваний документації і в обов'язковому порядку попередньо узгоджується з замовником при підписанні технічного завдання на надання топогеодезичних послуг.

Не слід забувати, що ні викопіювання, ні ситуаційний план не дають нікому права на початок проектних і, тим більше, будівельних робіт, а також на використання земельної ділянки для ведення на ньому підприємницької діяльності. Призначення цих геодезичних матеріалів обмежується лише інформуванням про розташування об'єкта щодо земельних та адміністративних кордонів, інших інженерних споруд; про основні особливості природних умов місцевості.


Масштаби і точність

Викопіювання і ситуаційні плани можуть складатися в різних масштабах:

 • 1: 10000;
 • 1: 5000;
 • 1: 2000;
 • 1: 1000;
 • 1: 500.

Тому масштаб, в якому замовнику буде потрібно представити запитані документи, необхідно уточнити завчасно.

Найбільш часто затребуваним масштабом, в якому будуються викопіювання і ситуаційні плани, є масштаб - 1: 2000 (в одному сантиметрі двадцять метрів). При цьому похибка зображення меж об'єктів на плані зазвичай не перевищує 20 сантиметрів (в ту чи іншу сторону) від їх справжнього стану.


Від чого залежатиме вартість послуги?

Підготувати викопіювання і ситуаційний план не так складно, як провести повноцінну топографічну зйомку земельної ділянки «з нуля» (як це вимагається, наприклад, при виготовленні геоподоснови для розробки робочого проекту або виконавчої документації для введення закінченого об'єкта в експлуатацію). Відповідно, трудові, а також тимчасові витрати на складання таких документів - порівняно невеликі. Основними факторами, що впливають на вартість виготовлення викопіювання або ситуаційного плану, є:

 • розмір ділянки місцевості, який має бути відображений на плані;
 • кількість об'єктів ситуації, що вимагають проведення уточнюючих натурних геодезичних вимірів;
 • присутність на знімається території підземних комунікацій і їх кількість;
 • величина транспортних витрат для виїзду на ділянку з метою уточнення обстановки та перевірки актуальності наявних даних генерального плану.

У будь-якому випадку, порівняно з вартістю інших робіт, що проводяться в ході інженерних вишукувань для будівництва, ціна викопіювання і ситуаційного плану може вважатися несуттєвою. Особливо якщо складання цих документів буде замовлено Вами ТОВ «Гільдія Інжиніринг» в рамках проведення комплексних досліджень.


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення