Надійний фундамент - з чого почати?

Ви купили ділянку землі під будівництво заміського будинку, котеджу і т.п. В першу чергу необхідно знати особливості закладення фундаменту вашого будинку. Фундамент це основа майбутньої будови. Наскільки правильно обраний тип фундаменту, глибина його заглиблення, настільки надійним і довговічним буде майбутня будова. Зазвичай люди необізнані в будівельних технологіях. Але до складання проекту будівельного об'єкта необхідна геологія ділянки. Що це таке і з «чим його їдять»? Тому ми рекомендуємо звернутися до нас. Компанія Гільдія Інжиніринг працює по всій Україні і надає послуги з інженерно-геологічних вишукувань для будівництва не тільки приватних будинків, котеджів, але і промислових комплексів, багатоповерхових будівель. Отже, з чого почати?

Замовити геологію ділянки

Ми маємо на увазі інженерну геологію для будівництва, яка включає в себе інженерно-геологічні вишукування даної ділянки. Проведення геології перед будівництвом дуже важливо. Інженери-геологи вивчають:

 • попередні роботи по геологічних вишукувань цієї місцевості;
 • рельєф ділянки, можливі перепади висот, якщо місцевість нерівна;
 • рівень ґрунтових вод;
 • тип і характеристику грунту на ділянці;
 • глибинні геологічні умови і їх вплив на майбутню споруду під час її експлуатації.

Все це важливо для вибору типу фундаменту і для економії капіталовкладень, тому що в майбутньому, якщо не проведено роботи по геології і не вивчені перераховані вище фактори, тобто реальність появи тріщин у фундаменті і стінах, підтоплення підвального приміщення. В такому випадку знадобляться додаткові капіталовкладення. У деяких випадках, якщо економлять на геології ділянки, неправильно обраний будівельний матеріал і більший його витрата, для нібито більш міцного фундаменту, насправді призводить до «викиду грошей на вітер», тому що невивчені природні геологічні умови рано чи пізно дають про себе знати! Щоб бути застрахованим від неприємних казусів вашого фундаменту не варто економити на геології ділянки сьогодні.

При проведенні геології ми проводимо буріння свердловин для відбору зразків грунту для подальшого його дослідження в лабораторних умовах. Кількість свердловин залежить від складності об'єкта і геологічних умов. Зазвичай це 3 свердловини глибиною 8-10 метрів. Мобільні бурові установки, наявні в нашому розпорядженні швидко і без зайвих порушень на вашій ділянці, зроблять буріння з відбором зразків грунту. Знання фізичних і механічних властивостей грунтів дуже важливий момент для вибору типу фундаменту.

Лабораторні дослідження по геології грунтів

Такі дослідження надають можливість:

 • отримати відомості наскільки грунт на вашій ділянці придатний для будівництва;
 • визначитися з типом фундаменту і глибиною його закладення.

У лабораторії за новітніми методиками і на сертифікованому обладнанні визначаються фізико-механічні властивості ґрунтів, проводиться хімічний аналіз ґрунтових вод. Дуже важливо звертати увагу на такі характеристики грунту, як його промерзання і спучування. Дуже вологий грунт при промерзанні збільшується в об'ємі (спучування) і починає тиснути на фундамент, це призводить до його деформації і появи тріщин. Визначення несучої навантаження грунту, ще одна важлива компонента при виборі типу фундаменту. Проведення геології грунтів для вибору типу фундаменту і встановлення глибини його закладки дозволить:

 • з'ясувати глибину промерзання грунту;
 • визначити ступінь деформації;
 • встановити глибину залягання водоносного горизонту;
 • встановити агресивність грунтових вод до будівельних матеріалів;
 • визначити тип ґрунту.

Геолого-технічний звіт

Після виконання геології ділянки і грунтів, замовнику надається звіт, де проаналізовано, узагальнено весь зібраний матеріал і видані рекомендації для вибору типу підстави будівельного об'єкта, а саме:

 • тип фундаменту;
 • глибина закладення основи;
 • конструкція фундаменту;
 • захисний матеріал, який використовується для запобігання корозії фундаменту;
 • гідроізоляційний матеріал.

Всі ці відомості необхідні і важливі для архітекторів, проектувальників при виборі надійного і міцного фундаменту, а отже безпеки і довговічності майбутньої будівлі. Тому відмовлятися від геології ділянки, з метою економії часу і коштів, не можна. Наші інженери-геологи мають величезний стаж по проведенню геології для фундаменту. Вони допоможуть вам визначитися з витратами і вибором якісного надійного фундаменту для вашого будинку.


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення