Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерна геологія ділянки під котедж. Необхідність досліджень, порядок їх проведення

Розкрити плюси і мінуси будь-якої земельної ділянки, які можуть відбитися на можливості, терміни і вартість запланованого на ній будівництва, Ви можете, скориставшись послугами компанії «Гільдія Інжиніринг». Фірмою проводяться комплексні інженерні вишукування. У тому числі вивчається і геологія ділянки.

Інженерна геологія ділянки під котедж.

Навіщо необхідно вивчати геологію ділянки перед будівництвом котеджу?

Індивідуальні будинки не відносяться до категорії високо відповідальних споруд. Їх вага і, відповідно, навантаження, що надається на підстилають фундамент грунти, порівняно малі. Внаслідок цього великий відсоток забудовників вважає, що будь-яка грунт, незалежно від її щільності і міцності властивостей, свідомо підійде для будівництва. А, отже, немає переконливих підстав для інженерно-геологічних досліджень ділянки. Погодитися з тим, що вибудувати котедж, при великому на те бажанні, вийде практично скрізь, мабуть, можна. Однак, щоб забезпечити належну якість і довговічність будівлі, спорудженої в умовах складної для будівництва геології ділянки, потрібно розщедритися на виконання вельми витратних інженерних заходів. Залежно від характеру проявила себе при будівництві проблеми, це може бути:

 • знижує високий рівень грунтових вод дренажна система горизонтального або вертикального типу;
 • силікатизація нестійких ґрунтів на ділянці будівництва;
 • значне посилення фундаменту;
 • укріплення берегів водойм, схилів пагорбів і т. д.

Шкідливі геологічні чинники і пов'язані з ними проблеми при будівництві та експлуатації будинків

Структура, мінералогічний склад ґрунтів земельної ділянки, гідрогеологічні умови можуть дуже різнитися. І геологічні дослідження нерідко вчасно виявляють такі неприємні для будівельників особливості місцевості:

 1. Неоднорідна щільність грунтів на ділянці, коли стійкі породи є сусідами з набагато менш міцними (пливунами, просадними, розчинними, закарстованими, вивітреними грунтами). Така неоднорідність веде до нерівномірного осідання будівлі, що викликає перекіс віконних і дверних прорізів, виникнення тріщин в стінах.
 2. Високий рівень ґрунтових вод під поверхнею ділянки. У водонасичених грунтах утруднене будівництво фундаменту, підземних комунікацій, заглиблених приміщень.
 3. Агресивні властивості підземної води по відношенню до будівельних матеріалів. Призводять до швидкого виходу з ладу підземних конструкцій, трубопроводів.
 4. Активність небезпечних процесів. У найбільш критичних умовах геології ділянки це може привести навіть до раптового обвалення будівлі внаслідок зсуву ґрунту або провалу підземного пустотного освіти.

Порядок дослідження майданчика під індивідуальну житлову забудову

Відпрацьована в результаті багаторічного досвіду досліджень система, що забезпечує максимально ефективний процес вивчення геології ділянки, виглядає наступним чином:

 1. Попередні документальні дослідження. На цьому етапі формується загальне уявлення про інженерно-геологічну будову території. За адресою або кадастровому номеру земельну ділянку відшукується на геологічній карті з даними останніх знімальних робіт. Іноді вдається також відшукати в архіві і технічний звіт з докладною інформацією по геології ділянки, розташованої неподалік від того, який цікавить замовника.
 2. Рекогносцировка на території робіт. Виявляються особливості місцевості, ознаки геологічних аномалій. За підсумками рекогносцировки уточнюють точки і обсяги майбутнього буріння, намічають під'їзні шляхи для техніки.
 3. Бурові роботи. Інженерно-геологічні свердловини буряться для з'ясування грунтового розрізу, відбору породних і гідрогеологічних проб, заміру рівнів підземних вод. Кількість і глибина свердловин, необхідних для якісного проведення геологічних вишукувань, залежать від місцевих умов, форми проектованої будівлі і встановлюються під кожен проект індивідуально. Зазвичай для одиночного котеджу на ділянці цілком достатньо трьох-п'яти свердловин.
 4. Лабораторні випробування. Аналізи грунту, підземної води; випробування на міцність і інші властивості відібраних в ході бурових робіт проб виконуються в спеціальних лабораторних центрах.
 5. Завершальним етапом досліджень є обробка і узагальнення польових і лабораторних матеріалів, написання звіту з повною (згідно з технічним завданням) характеристикою геології ділянки.

 


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення