Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


АЗС - види проектів

Будь-яка автозаправна станція - це об'єкт підвищеної контролю, абревіатура АЗС дослівно розшифровується як автомобільна заправна станція, тобто комплекс, який безпосередньо працює з вибухонебезпечними речовинами. АЗС поділяються на кілька типів:

  • бензинові АЗС, на яких може заправлятися традиційний транспорт бензином і дизельним паливом;
  • автозаправна станція комбінованого типу, яка може заправляти автомобілі як бензином, так і зрідженим газом;
  • автозаправна станція, що спеціалізується виключно на заправці автомобілів з газовими двигунами.

Як правило, сучасна АЗС - це не тільки система обладнання, призначена для обслуговування бензобаків, а й комплекс побутового обслуговування водіїв і пасажирів. У цей комплекс входять міні-супермаркет, міні-кафе, стоянка для великих вантажівок або автомобілів, що потрапили в аварійну ситуацію. Деякі АЗС "доукомплектовані" автомийкою. Залежно від складності об'єкта, використовують типові або нестандартні проекти.

Ази проектування АЗС

Проектування автозаправних станцій - величезна відповідальність, тому що АЗС - це об'єкти підвищеного контролю. Крім того, АЗС в межах міста і АЗС за межею міста мають різні вимоги до безпеки, які і повинен враховувати проектувальник на початку. Саме тому перед збором інформації для проекту конкретного типу потрібно комплексно вивчити платформу (тобто в прямому сенсі - пласт землі на встановлену глибину), де планується установка об'єкта, а також провести докладні обміри для створення топографічного плану.

Топографічний план місцевості потрібен для підтвердження можливості встановлення обладнання в конкретній точці. Топоплан визначає віддаленість від ключових об'єктів інфраструктури і підтверджує відповідність цих цифр встановленим нормам. Особливо геодезія актуальна і важлива перед проектуванням в межах міста.

Вимоги до компанії, яка готує проектні документи

Перше і найголовніше, що замовник повинен знати про компанію, куди подає заявку на комплексні дослідження для АЗС - це наявність всіх встановлених державою ліцензій і сертифікатів. Як розібратися з наявністю ліцензії державного зразка у конкретної компанії? Офіційно запросити копії документів перед обговоренням робіт. Якщо представники компанії будуть уникати відповіді, подальші переговори безглузді.

Співпрацювати з фірмами, що не мають державну ліцензію, не варто. Хоча причина такої категоричності і не вимагає довгих пояснень, все ж можна уточнити. Якщо на об'єкті відбудуться будь-які аварійні ситуації, то питання спочатку будуть задаватися проектувальнику, потім - бригаді будівельників, а потім вже власнику об'єкту. Але це в разі, якщо всі роботи проводилися "по білому". Якщо співпраця велося з сумнівною фірмою, і це дуже важливо, то вся відповідальність ляже на плечі власника об'єкта.

Крім того, державна ліцензія гарантує професійний підхід до питання, адже просто так вона не видається - це зрозуміло всім. Справа в тому, що ризики, сукупні ризики експлуатації автозаправної станції, вимагають скрупульозності на кожному етапі. А вивчення майданчика перед зведенням АЗС вважається ключовим етапом.

Етапи вивчення платформи і ділянки

Увага! Перед замовленням комплексного вивчення платформи під АЗС краще детально вивчити репутацію компанії і результати її роботи за аналогічними проектами.

Перед початком проектування АЗС на конкретній ділянці послідовно виконуються такі роботи:

  • комплексна геологія і комплексна геодезія, в тому числі - винесення меж в натуру з мінімальною похибкою;
  • топозйомка для проектних схем;
  • підготовка та узгодження плану-геоподоснови.

Комплексна геологія - це детальне вивчення ґрунту. Структура ґрунту вивчається за допомогою буріння свердловин і вилучення зразків ґрунту, зразки перевозяться герметичних капсулах до лабораторії, А там вже і аналізуються їх структура.

У деяких випадках перед бурінням свердловин використовують метод радарного сканування, пропонується ця схема в тих випадках, коли немає впевненості в однорідності платформи і відсутності в ній живих комунікацій.

Після того як безпека платформи для АЗС буде підтверджена, проводиться винесення меж в натуру з затвердженого плану. Також проводиться в обов'язковому порядку комплексна топозйомка для проектних схем і обов'язкова підготовка плану-геоподоснови.

План-геоподоснова - це професійне креслення, яке вміщує в себе практично всі дані по ділянці. У ці дані входить і геологія, і геодезичні параметри, і, що дуже важливо, всі цифри прив'язується до конкретних географічних координат. Цей документ є мало не найголовнішим інформаційним супроводом для всієї будівельної кампанії.

Комплексні дослідження під АЗС - це складний процес, який вимагає використання дорогого обладнання та високої кваліфікація від тих, хто працює на цьому обладнанні.