Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Погодження топографічного плану: як проводиться, балансоутримувачі Києва, терміни процедури, топозйомка від ТОВ "Гільдія Інжиніринг"

Топографічна зйомка з узгодженням – це обов'язкова процедура для вивчення ділянки, після проведення якої складається докладний план. В цей план входять абсолютно всі об'єкти, що знаходяться в межах кордону ділянки, а також, у більшості випадків, базові об'єкти, які з нею межують. Топографічний план завжди фіксує всі водні об'єкти, будівельні; зелені насадження, перепади висот і, обов'язково, абсолютно всі лінії комунікацій. Останнє мало не найважливіше, тому що будь-яке будівництво має відбуватися з їх урахуванням, адже порушення цілісності або блокування під'їзду до них загрожує і серйозними штрафами, і неприємними аварійними ситуаціями.

Але найскладніше в топографічній зйомці і оформленні топографічного плану навіть не, власне, зйомка, а узгодження отриманих в результаті досліджень креслень. Як правило, узгодження проходить у службах газопостачання, водопостачання, тепломережі та зв'язку, обов'язково – у службах контролю електромереж. Топографічний план повинен бути узгоджений з кожним балансоутримувачем, що несе відповідальність за той чи інший район міста Києва.

Узгодження топоплану в питаннях і відповідях

Для чого потрібно узгодження топоплан

Узгодження топографічного плану необхідне для отримання дозволу на проведення будівельних робіт. Без узгодженого у всіх компаніях балансоутримувачів топографічного плану будь-які будівельні роботи будуть незаконні, навіть в тому випадку, якщо вони не порушують жодні з встановлених норм.

Крім того, якщо будівництво йде з нуля, то після зведення фундаменту і коробки власника об'єкта очікує ще одна не найпростіша за кількістю зусиль процедура, а саме - підключення до центрального газоводу, водопроводу, центральної каналізації, ліній електропередач. І увага (!) всі ці етапи долучення до цивілізації неможливі без використання узгодженого топографічного плану.

Чи у всіх населених пунктах однакова процедура узгодження

Процедура погодження топографічного плану неоднакова в межах столиці і області, в кожному населеному пункті треба дотримуватися окремого списку інстанцій, (звичайно, зі стандартною базою) які потрібно пройти для отримання печатки або штампа.

Який етап узгодження вважається найскладнішим

Однозначно сказати не можна, де буде більше витрачено часу при проходженні процедур узгодження топографічного плану, все дуже індивідуально і залежить від місця розташування ділянки та від безлічі інших моментів. Але традиційно найскладнішими вважається процедура узгодження червоних ліній, тобто особливих ліній на топографічному плані, які вказують підрядником і, до цього, проектувальникам конкретні межі кордону, до яких можна будувати, а також охоронні лінії центральних вулиць, ключових міських комунікацій, високовольтних ліній, пожежних систем, історичних зон та інше, де за законом неможна проводити ніякі будівельні роботи.

Як довго узгоджений топографічний план дійсний у Києві

Незалежно від місця розташування ділянки, топографічний план дійсний протягом 1 року з моменту підписання.

Чи буває так, що складений топографічний план не приймається будь-якої організацією

Найчастіше при правильному підході до вивчення ділянки всі етапи узгодження проходять з першого разу, але в деяких окремих випадках необхідні доопрацювання.

Чи входить у вартість топографічної зйомки, озвученої на етапі замовлення в ТОВ "Гільдія Інжиніринг", узгодження ТОПОПЛАН

 Узгодження топографічного плану входить у вартість топографічної зйомки від ТОВ "Гільдія Інжиніринг".

Які роботи потрібні для оформлення топографічного плану

Перед тим, як складається топографічний план, уважно вивчаються наявні архіви, а на їх основі проводяться обмірні роботи на ділянці. Після цього – топографічна зйомка, ландшафтний дизайн, план для проведення газоводу та електромережі. Далі йде уточнення наявних кордонів ділянки, моніторинг їх на наявність активних або застарілих підземних комунікацій. Якщо топографічний план необхідний для проведення будівельних робіт, то після всіх цих етапів проводиться інженерна геодезія з розбивкою інженерних мереж і виносу осей будівлі в натуру. У процесі будівельних робіт проводиться контрольна зйомка, а перед усім цим обов'язково узгодження червоних ліній.

Як узгодити топографічний план самостійно у Києві

Для узгодження топографічного плану для початку визначаються всі балансоутримувачі. Якщо йдеться про Київ, то потрібно знайти контакти балансоутримувачів того району, де знаходиться ділянка.

Далі йде етап збору документації. Для юридичних осіб, індивідуальних підприємців і фізичних осіб список відрізняється, тому буде краще, якщо попередньо в кожній інстанції вийде уточнити перелік паперів.

Наступний етап - це поетапні відвідування кожної організації в години прийому. Як правило, протягом тижня для прийому відвідувачів з такого питання виділяються кілька днів. Після отримання відповіді, що заяву прийнято, власник ділянки оплачує квитанцію.

Після проходження всіх ступенів і отримання всіх печаток з підтвердженням від контролюючих інстанцій складається єдиний звіт, який також необхідно завірити.

Скільки часу займає погодження топографічного плану Києві

Узгодження топографічного плану часто займає період до одного місяця, це за умови регулярного відвідування всіх контролюючих організацій. Бувають випадки, коли процес узгодження збільшується або скорочується, на терміни впливають складність інженерних задач, розташування ділянки та багато інших чинників.

Проведення топографічної зйомки, складання топографічного плану – це тільки початок.

Найскладніше чекає попереду. Що саме? Узгодження топографічного плану в усіх контролюючих інстанціях. Але наша компанія ТОВ "Гільдія Інжиніринг" обов'язково зможе зробити все за Вас, причому ми впораємося в найкоротші терміни, а якість буде як завжди на висоті. ТОВ "Гільдія Інжиніринг"  – дзвоніть і запитуйте, замовляйте послугу зворотного зв'язку, пишіть на форумі обговорень свої питання… Ми завжди на зв'язку зі своїми клієнтами!